Kuzey İrlanda

Zümrüt Yeşili bir Ülke Kuzey  İrlanda

Her daim yeşilin binbir tonuyla pastoral bir tabloymuşçasına manzaralar sunan Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık’ın en aykırı ülkesi olarak bilinmektedir. Ülkenin yüzölçümünün yarısından fazlasının yeşile bürünmüş olduğu bu ülkenin her köşesi bir tablo tadındadır. Korunmuş tabiatı, eşsiz mimarisi ve hikayelere konu olan efsaneleri ve orta çağdan kalma kaleleriyle ziyaretçilerini adeta geçmişte yolculuğa çıkarmaktadır. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ın tarihi ise Bronz Çağı’na kadar dayanmaktadır.

Yaklaşık 4.5 milyon nüfusu olan ülkenin resmi dili İngilizce’nin yanı sıra İrlandaca’dır. İrlandalılar sanıldığının aksine dünyanın en hoşgörülü ve nazik insanlarıdır. Genellikle kurallara son derece uyan, uyulmadığı takdirde ise sert bir biçimde tavır sergileyen bir karakter yapısına sahiptirler.

Birçok festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapan Kuzey İrlanda’da en çok bilinen gün ise St. Patrick Day’dir. Her yıl 17 Mart’ta resmi bayram olarak kutlanan bu özel günde ülke adeta çılgına döner. Her yerin gerçek manada yeşile büründüğü bu günde sokaklar yürünemeyecek kadar kalabalıktır, publarda ise bugünde yer bulmak imkansızdır.

 

Kuzey İrlanda’da Dil Eğitimi

Birleşik Krallık’ a bağlı özerk bir ülke olup krallığın en küçük ülkesi olan Kuzey İrlanda’da, birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Kuzey İrlanda muhteşem doğası, tarihi güzellikleri ile hem turistlerin hem de İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda Kuzey İrlanda’da dil eğitimi almanın birçok avantajı da vardır. Kuzey İrlanda halkı sıcakkanlı ve misafirperver yapıları ile İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilere çabuk uyum sağlayabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler İngilizce öğrenirken, ülkenin küçük olması nedeni ile hem halk hem de diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile pratik yapabilmektedirler. Bu büyük avantajının yanı sıra yaşam maliyetleri Birleşik Krallık’taki ülkelere göre daha uygundur. Bu da Kuzey İrlanda’yı dil eğitimi tercihi için popüler bir lokasyon yapmaktadır.

Her köşesi eşsiz manzaralar sunan Kuzey İrlanda’da dil eğitimi almak, size sonsuz bir maceranın kapılarını aralayacak!

blog
Teklif Al