İngiltere

İngiltere’de Dil Eğitimi Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu şüphesiz o dilin konuşulduğu ülkede bulunmaktır. Hayatın günlük akışı içinde dil öğrenmek çok daha etkili, canlı ve dinamik sonuçları beraberinde getirecektir. Bu yüzden İngilizceyi en kolay ve en hızlı şekilde öğrenmek isteyenlerin ilk tercihi o dilin anavatanıdır. 

Dünyanın en güzel şehirlerine, en köklü dil okullarına ve müthiş bir tarihe ev sahipliği yapan Avrupa’nın kültür merkezi İngiltere; öğrencilerine dil öğrenmenin yanı sıra muhteşem bir deneyim fırsatı da sağlamaktadır. 

Dünyada en çok dil okulunun bulunduğu ülke olan İngiltere; köklü eğitim anlayışı, her yaşa ve ihtiyaca yönelik kurs seçenekleri, her bütçeye uygun alternatifleriyle öğrencilerine sınırsız bir seçenek sunmaktadır. 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere’de dil eğitimi almak, hayatınızda unutulmaz anılar biriktireceğiniz harika bir macera ve deneyim olacaktır. Her yıl dünyanın birçok ülkesinden on binlerce öğrenci, İngiltere’ye dil eğitimi almak için gelmektedir. Uluslararası bir ortamda eğitim almak size dil yeterliliği kazandırdığı gibi, harika dostluklar ve bambaşka bir bakış açısı da kazandırır.

British Council tarafından onaylanmış, dünyanın en iyi akademik standartlarına sahip yüzlerce dil okulunun bulunduğu İngiltere’de eğitim almak, dil öğrenme yolculuğunuz için vereceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır. Bunların dışında İngiltere’de dil eğitimi almak için karar vermenizde önemli rol oynayacak diğer etkenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  •  Kaliteli ve köklü eğitim

  •  İhtiyaca göre tasarlanmış eğitim programları

  •  Her bütçeye uygun seçenekler

  •  Günlük hayatın içinde dili deneyimleme fırsatı

  •  Türkiye’ye yakın olması

  • Avrupa’nın kültür merkezinde eğitim şansı 

*Unutulmamalıdır ki anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi almak, dilin inceliklerini öğrenebilmek açısından benzersiz bir fırsat sunar

 

İngiltere’de Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Dil okulu seçimi kararını doğrudan etkileyen bir diğer en önemli konu başlığı şüphesiz konaklama seçenekleri olacaktır. İngiltere’de dil eğitimi alma kararı vermiş bir öğrenci için birçok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanları ise şu şekildedir:

  • Tercih ettiğiniz dil okulunun sağladığı konaklama hizmeti
  • Aile yanı konaklamalar
  • Öğrenci yurtları
  • Öğrenci paylaşımlı evler

*Dil okulunuzun bulunduğu lokasyon ve ülkede geçireceğiniz toplam süre, konaklama türünü ve maliyetleri doğrudan etkileyen unsurların başında gelmektedir. 

 İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere'de eğitim vizesi türleri tercih ettiğiniz dil okulunun süresine göre değişlik göstermektedir. 6 aydan daha az kalacak öğrenciler kısa süreli öğrenci vizesine başvururken, 6-11 ay arası eğitim görecek öğrenciler uzun süreli öğrenci vizesine başvurmaktadır. Vize süreci her ne kadar uzun ve meşakkatli bir yol olsa da Impersage ailesi olarak tüm bu süreçlerde sizin yanınızdayız.

 

Neden impersage?

Dil öğrenme arzusuyla bambaşka bir ülkede heyecan dolu bir maceraya yelken açan öğrencilerimizin Impersage ailesi olarak her anında yanında olabilmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Danışmanlık sürecinin yalnızca dil okulu kabulü alana kadar olmadığına, öğrencinin tekrar sorunsuz bir şekilde ülkesine dönüş yapana kadar devam ettiğine inanıyoruz. 

Londra’da yer alan ofisimizle sürecinizi en yakından takip edecek ve yurtdışı maceranızda ihtiyaç duyduğunuz her an impersage ailesi olarak yanınızda olacağız. 

Beklentilerinize ve bütçenize en uygun İngiltere dil okulu seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun ve yepyeni bir maceranın ilk adımını beraber atalım!

 

blog
Teklif Al