blog
blog

Yaz Okulu

Unutulmaz ve macera dolu bir yaz tatili deneyimi için yurt dışı yaz okulları harika bir seçenektir. 7- 17 yaş aralığındaki öğrencilerin erken yaşta dil eğitimi alarak yurt dışı tecrübesi kazanması, çocuklara müthiş bir motivasyon ve özgüven katmaktadır. Farklı kültürleri genç yaşta keşfeden çocuklar, geleceğe daha farklı ve geniş bir pencereden bakmayı öğrenirler. Yaz okullarında çocukların bir yandan yabancı dilleri ve sorumluluk bilinçleri gelişirken öte yandan unutulmaz dostluklar kazanır ve harika aktiviteler yapma fırsatı bulurlar. Yaz okulu süresi boyunca yabancı dili anavatanında öğrenmek ve bol bol pratik yapabilmek dil öğrenme sürecine çok büyük katkı sağlar.

Yurtdışı yaz okulu seçenekleri arasında en çok tercih edilen İngiltere yaz okullarında, eğitimler yarım gün şeklinde yapılmaktadır. Öğleden sonra ve hafta sonu ise değişik aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktiviteler daha çok tarihi ve turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi spor dallarında yapılmaktadır. Çocukların gelişimi ve İngilizce alt yapılarının sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için ideal programların olması, ilerleyen dönemlerde daha rahat yabancı dil öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. 

Neden Küçük Yaşta Çocuklarınızı Yurt Dışı Yaz Okullarına Göndermelisiniz?

Aklımızın bile hayal edemeyeceği şekilde hızla gelişen Dünya’ya ve teknolojik gelişmelere daha küçük yaşlardan aşina olmak ve gelişen dünyanın arkasından değil önünden gidebilmek için yaz okullarının önemi çok büyüktür.Yaz okulları öğrencilere sorumluluk hissini en iyi şekilde hissettirecek bir yapıya sahiptir.

  • Yaz okullarına katılan öğrenciler başka kültürlerden başka öğrencilerle iletişime geçerek Dünya vatandaşı olma yolunda ilk adımlarını atmış olurlar.

  • Yaş gruplarının özelliklerine göre onları sıkmadan verilen derslerle Dünyanın hem gelişim hem de teknolojik dili olan İngilizceye aşinalık kazanırlar.

  • Yaz okuluna katılan öğrenciler akranlarına göre hayatta her zaman bir adım önde olacaklardır

  • Yurt dışından unutulmayacak belki de hayatları buyunca sürecek dostluklar edinerek sosyal medya üzerinden daha önce tanıdıkları ve tamamen güvenilir olan yabancı kendi yaşıtlarında sınıf arkadaşları ile devamlı İngilizce pratik yapabileceklerdir.

  • Kuşkusuz bu yaşlarda yurt dışındaki dünyadan ve diğer olanaklardan haberdar olmak kişisel gelişim anlamında Yaz okuluna katılan öğrencilere birçok faydalar sağlayabilmektedir.

Özetle yurtdışı yaz okulları çocuğunuza şu katkıları sağlayacaktır:

  • Dil becerisi

  • Sorumluluk bilinci

  • Özgüven

  • Farklı kültürleri keşfetme fırsatı

 

Neden impersage?

Her yıl dünyanın dört bir yanından belli yaş aralığındaki çocuklar, yurtdışı yaz okulu programlarına dahil olmaktadır. Ancak yine de ebeveynler için çocuklarını tek başına yurt dışına göndermek tedirgin edici bir süreç olabilir. Güvenlik tedbirlerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirildiği ve devamlı olarak öğrencilerin takip edildiği bir sistemle, ebeveynlerimize program boyunca çocuklarını eş zamanlı olarak takip edebilme seçeneği sunuyoruz. En değerli varlıklarını bizlere emanet etmiş olan ebeveynlerimiz için sınırsız bir bilgi akışı ve destek sağlıyoruz.

Danışmanlık sürecinin, öğrencinin tekrar sorunsuz bir şekilde ülkesine dönüş yapana kadar devam ettiğine inanıyoruz. Bu yüzden Londra’da yer alan ofisimizle tüm süreçleri en yakından takip edecek ve yurtdışı maceranızda ihtiyaç duyduğunuz her an Impersage ailesi olarak yanınızda olacağız.

Beklentilerinize ve bütçenize en uygun yurtdışı yaz okulu seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun, çocuğunuzun geleceği için ona verebileceğiniz en anlamlı armağanı birlikte hazırlayalım!

Ücretsiz yurt dışı eğitim rehberimize göz atmak için tıklayın

 

 

Teklif Al