blog
blog

Lise

Lise eğitimini yurt dışında almak geleceğinize büyük katkı sağlayacak ve farklı  kültürleri tanırken, yabancı dilinizi geliştirmenize ve gelecek planlarınıza daha erken başlamanıza olanak sağlayacaktır.

Lise Eğitimini Yurtdışında Alarak İstediğiniz Üniversiteye Gidebilirsiniz

Yurtdışında lise eğitimi almanın en büyük avantajını üniversitede yaşayacak,  eğitim görmek istediğiniz bölümü puan sonucuna göre değil, kendi istek ve hayallerine göre belirleyeceksiniz. İster lise eğitiminin tamamını, isterseniz de lisedeki son bir veya iki senenizi yurtdışında tamamlayarak üniversite sınavına katılmadan ister Türkiye’de isterseniz de yurt dışında lisans programlarına başvurabilirsiniz.

Ayrıca yurt dışındaki liseler, son senelerinde meslek ve üniversite hayatına yönelik bir eğitim verdiği için, yapmak isteyeceğiniz mesleği veya okumak isteyeceğiniz bölümü daha lise sıralarında keşfedebilme şansı yakalayacaksınız.

Örneğin matematik, fen, tarih gibi temel dersleri ilk senelerde alırken, ilerleyen senelerde çizim, mimarlık, grafik tasarım ya da mühendislik gibi seçmeli derslere katılabilir; hatta üniversite planlarınıza göre seçebileceğiniz bu derslerin bazılarını, özellikle de okulunuzda “Advanced Palcement” programı varsa, üniversite dersleriniz yerine de saydırabilirsiniz.

Yurtdışında Lise Eğitimi Alırken Yabancı Diliniz Gelişecek!

Ana dili İngilizce olan ülkelerden birini lise eğitimi için tercih ederseniz yabancı dili günlük hayatın olağan akışı içerisinde öğrenme fırsatı bulacaksınız. Okul hayatınızın yanı sıra, eğitimin süresince edineceğiniz arkadaşlarınızla bol bol İngilizce pratik yaparak yabancı dilde yetkinlik kazanacaksınız.

Eğitimine İstediğiniz Sınıftan Başlayabilirsiniz

Yurt dışında lise eğitimi almak için geçireceğiniz süreyi, planlarınıza ve isteklerinize göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Yurt dışında lise eğitimini ister bir dönem, ister bir yıl süresince alabilir veya tüm lise hayatınızı yurtdışında geçirebilirsiniz. Eğer lise eğitimi alabileceğiniz ülkelerden birinde üniversite eğitimi de almayı da planlıyorsanız, gideceğiniz ülkeye ve eğitim sistemine daha kolay adapte olabilirsiniz.

Yurtdışında Bütçenize Uygun Lise Eğitimi Mümkün

Bütçe konusunda endişeleniyorsanız, yurtdışında bir devlet lisesine veya özel liseye gidebilirsiniz. Eğitiminiz için konaklama giderlerini de düşünecek olursak, seçeceğiniz okul türüne göre aile yanında veya okulunun öğrenci yurdunda konaklayabilirsiniz.

Lise Eğitimini Yurtdışında Alarak Kendinize Yatırım Yapın!

Yurtdışında lise eğitimi alırken, farklı bir ülkeyi ve kültürü tanımanın avantajlarını da yaşayacak; farklı kültürleri tanıyarak ufkunu genişleteceksiniz. Yurt dışında lise okumak, harika bir kariyerin kapılarını açacak anahtara ulaşmanızı sağlayacaktır. Erken yaşlarda kazanılan yurt dışı tecrübesi ve farklı kültürlerle kurulan ilişkiler, uluslararası bir bakış açısı ve kimlik kazandırır. Bu bakış açısı ve kimlik size sınırsız bir hayal gücüyle kariyer hedefleri koyma fırsatı sunacaktır.

 

Neden impersage?

Geleceğini bugünden inşa etmek için yurt dışında lise eğitimi almayı planlayan öğrencilerimizin Impersage ailesi olarak her anınada yanında olabilmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Danışmanlık sürecinin yalnızca başvurulan okullardan kabul alana kadar olmadığına, öğrencinin ülkede bulunduğu süre boyunca devam ettiğine inanıyoruz. 

Londra’da yer alan ofisimizle sürecinizi en yakından takip edecek ve yurtdışı maceranızda ihtiyaç duyduğunuz her an Impersage ailesi olarak yanınızda olacağız. 

Beklentilerinize ve bütçenize en uygun yurt dışı lise eğitimi  seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun, geleceğinizi birlikte inşa edelim!

Teklif Al