Dil Okulu

Ülkemizde gitgide çoğalan yabancı şirket yatırımları ve uluslararası ticaretin gelişmesi ile birlikte yabancı dil öğrenmek şüphesiz bir zorunluluk halini aldı. En az bir hatta iki yabancı dil bilmek ve o dili aktif şekilde kullanıyor olmak işverenler için en önemli özellikler olarak görülmektedir. Yabancı dil eğitiminin en kolay yolu o dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak ve o ülkede belli bir süre zaman geçirmektir.

Her ne kadar gelişen teknoloji sayesinde online veya yabancı hocalar eşliğinde birebir eğitimler mümkün olsa da öğreneceğiniz veya geliştireceğiniz dili o ülkenin ana dili olan bir yerde öğrenmek size pratik anlamda çok daha fazla kolaylık sağlayacaktır. İlk aşamada daha maliyetli olacağı düşünülse de uzun vadede harcayacağınız zaman ve para yurtdışında dil eğitimi ile size daha kısa zamanda kar sağlayacaktır.

Yurt dışında eğitim almak öğrencilere, dünyayı ve farklı bakış açılarını daha iyi tanımaları, anlamaları ve hoşgörü geliştirmelerini, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerine sahip olmalarını, kendi anadilinden başka dillerin konuşulduğu ortamlarda yabancı dilde kendilerini ifade etme becerisini kazanmalarını, yüksek öğrenimde ve sonraki eğitimlerinde seçkin başarılara imza atabilmelerini, yabancı dil bilme ayrıcalığı ile liderlik becerilerinin gelişip, üst düzey çalışma ortamına katılabilmelerini, küresel iş gücü piyasalarında yer alabilmelerini ve uluslararası platformlarda yaşam boyu öğrenen bireyler olmalarını sağlamaktadır.

*Bu yüzden bir yabancı dile hâkim olmak iş hayatında rakiplerden sıyrılmayı ve kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmayı beraberinde getirecektir.

Öğrenmek istediğiniz yabancı dilin konuşulduğu ülkede eğitim aldığınızda teorik eğitimin yanında günlük hayatın doğal akışı içerisinde sürekli pratik yapma imkânı bulursunuz. Yaşamın içerisinde diğer insanlarla iletişim kurabilmek için zorunlu olarak o dili konuşmak sizi kısa sürede istediğiniz dil yeterliliğine kavuşturur.

Bunların yanı sıra yurtdışında yabancı dil öğrenmek için gittiğiniz ülkedeki farklı kültürlerden yeni insanlarla tanışmak ve birçok şey keşfetmek size benzersiz bir deneyim katacaktır. Ayrıca eğitiminiz sırasında kurduğunuz dostluklar, uzun yıllar sürecek bir iletişimin ve yapabileceğiniz yeni yurtdışı ziyaretlerinin kapısı açar. 

Yurtdışında dil eğitimi almış olan kişiler sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, zorluklarla daha iyi mücadele eden tecrübeli kişiler olarak tanımlandığı için iş başvurularınızda da sizin öne çıkmanızı sağlayacacak ve size katkı sağlayacak bir özelliktir.

Yurtdışı dil eğitiminde alternatifler

Okulların sunduğu çeşitli alternatifler ile program türü, süresi ve başlangıç tarihi gibi konuları kendi şartlarınıza göre belirleyebilir, kendi dil seviyenize göre başlangıçtan en üst seviyeye kadar eğitim alabileceğiniz bir sınıfa yerleştirilebilirsiniz. Genel yabancı dil eğitimi yanında iş yaşamı ile ilgili programlar ve sınavlara hazırlık programları (TOEFL, TOEIC) gibi programlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Lisans eğitiminizin devamı olarak seçmiş olduğunuz meslek dalında Tıp, Hukuk, Finans gibi alanlara özel olarak açılmış dil programlarında kariyer hedefinize uygun bir yabancı dil eğitimi ile mesleki anlamda kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında yabancı dil eğitiminin size katacağı tecrübe ve bilgi ile kariyer hedeflerinize mümkün olan en kısa sürede ulaşabilmeniz için Impersage ailesi olarak tüm yurtdışı serüveninizde yanınızdayız.

Ücretsiz yurt dışı eğitim rehberimize göz atmak için tıklayın

Teklif Al